KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103036
nr 1510 3036
Maja (Anna Maria) Norrgren
(1900-1982), Sverige
Oljemålning, Komposition. Monogramsignerad. Olja på pannå, 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
Maja (Anna Maria) Norrgren, svensk bildkonstnär född i Harplinge 1900, död 1982 i Göteborg.
Utrop:
500 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:01:22
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Maja (Anna Maria) Norrgren
Läs mer om Maja (Anna Maria) Norrgren